Kontakt_2_614x288

PAT MANAGEMENT AB

Kyrkogatan 9B

222 22 Lund

 

Tel: 046-23 52 30

Mail: info@pat.se


VÄGBESKRIVNINGAR TILL OSS:

Det finns ett antal parkeringsmöjligheter i närheten av PAT Managements lokaler, bland annat P-huset som ligger i anslutning till Stadsbiblioteket på Sankt Petri Kyrkogata samt det som heter Färgaren på Staffans Gränd. Det finns även parkering på gatorna runt vårt kontor, Kyrkogatan och Stora Gråbrödersgatan. Dock är parkeringstiden på vissa ställen här begränsad till 1 h.
Flygbussen från Sturup stannar vid Lunds Central. Hoppa av där och följ vägbeskrivningen för tåg nedan. Flygbussen från Sturup till Lund tar 45 minuter.
Utgång från centralstationen mot Bangatan. Gå rakt fram och över Knut den Stores torg. Fortsätt förbi Hotell Lundia och restaurang Ihsiri. Gatan byter därefter namn till Lilla Gråbrödersgatan och här ligger bland annat Juridicum som du går förbi och kommer då fram till Kyrkogatan. Rakt fram ligger parken Lundagård och till höger ser du Lunds Domkyrka. Ta till höger och följ Kyrkogatan ner – vår entré ligger mitt emot Domkyrkan och vid sidan om ingången till Sparbanken Öresunds kontor. Då vår dörr är låst får du använda porttelefonen. Gångtid från stationen mindre än 10 minuter. 
Latitud: 55,7043

Longitud: 13,1927


 

VI SOM JOBBAR PÅ PAT:

<strong>Linda Wahlström</strong>
Linda WahlströmVD, Leg psykolog

Mobil: +46 (0)733-58 60 42

Mail: linda.wahlstrom@pat.se

<strong>Hans Fribergh</strong>
Hans FriberghLeg psykolog och psykoterapeut
Mobil: +46 (0)705-93 76 05

Mail: hans.fribergh@pat.se

<strong>Sofia Paumgardhen</strong>
Sofia PaumgardhenLeg psykolog

Mobil: +46 (0)705-93 78 80

Mail: sofia.paumgardhen@pat.se

<strong>Maja Krantz</strong>
Maja KrantzLeg psykolog

Mobil: +46 (0)707-82 33 93

Mail: maja.krantz@pat.se

<strong>Ann-Helene Isherwood</strong>
Ann-Helene IsherwoodProjektledare och koordinator

Mobil: +46 (0)708-37 73 17
Telefon: +46 (0)46-23 52 33
Mail: ann-helene.isherwood@pat.se

<strong>Ann-Christine Alenius</strong>
Ann-Christine AleniusController

Mobil: +46 (0)733-58 60 74
Telefon: +46 (0)46-23 52 36
Mail: ann-christine.alenius@pat.se

<strong>Heidi Green</strong>
Heidi GreenAssistent

Telefon: +46 (0)46-23 52 30
Mail: heidi.green@pat.se